3PLBR1L-230
- Mfr.Part #
- 3PLBR1L-230
- Manufacturer
- Altech Corporation
- Description
- PILOT LIGHT 22MM INTEGRAL LED WH
- Manufacturer :
- Altech Corporation
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65
- Lamp Color :
- Yellow
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 29.80mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 230V